Archiv pro rubriku: Články

MXGP Německa (Lausitzring): Rychlý přehled a fotogalerie

Cairoli a Herlings opět nezastavitelní!

Dnes se jel v pořadí třináctý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do německého Lausitzring, kde se ve třídě MX2 umístil na celkových stupních vítězů jako první Jeffrey Herlings, za ním na druhém místě Jordi Tixier a třetí Glenn Coldenhoff. Ve třídě MX1 zvítězil Antonio Cairoli, druhý dojel Clement Desalle a třetí Ken de Dycker. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů a také kompletní fotogalerii.

 

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Christophe Charlier 3) Jordi Tixier

Celkový čas 1. závodu: 39:47.667 – 23 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jeffrey Herlings – 1:40.361

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jordi Tixier 3) Glenn Coldenhoff

Celkový čas 2. závodu: 39:05.841 – 23 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Jeffrey Herlings – 1:38.423

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Jordi Tixier 3) Glenn Coldenhoff

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 152 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 159 bodů

Vítěz kvalifikace: Jeffrey Herlings

 

Třída MX2 celkové výsledky:

1.Herlings

2.Tixier

3.Coldenhoff

4.Butron

5.Anstie

6.Ferris

7.Nicholls

8.Charlier

9.Pocock

10.Kullas

11.Gajser

12.Petrov

13.Banks-Browne

14.Febvre

15.Ferrandis

16.Tonkov

17.Desprey

18.Fors

19.Clermont

20.Seewer

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Clement Desalle

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Clement Desalle 2) Antonio Cairoli 3) Tommy Searle

Celkový čas 1. závodu: 39:51.482 – 23 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Clement Desalle – 1:40.946

Vítěz 2. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Clement Desalle 3) Ken de Dycker

Celkový čas 2. závodu: 39:23.445 – 23 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Clement Desalle – 1:39.655

Celkový vítěz: Antonio Cairoli

Celkové stupně vítězů: 1) Antonio Cairoli 2) Clement Desalle 3) Ken de Dycker

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 99 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Clementem Desallem o 108 bodů

Vítěz kvalifikace: Tommy Searle

 

Třída MX1 celkové výsledky:

1.Cairoli

2.Desalle

3.de Dycker

4.Searle

5.Strijbos

6.Philippaerts

7.Roelants

8.van Horebeek

9.Potisek

10.Karro

11.Brakke

12.Simpson

13.Bobryshev

14.Nagl

15.Leok

16.Barragan

17.Justs

18.Wouts

19.Ullrich

20.Gercar

 

Autor: Lenka Hřivová; Foto: Youthstream

Zdroj: vurbmoto.com

MXGP Finska (Hyvinkää): Rychlý přehled a fotogalerie

Dnes se jel v pořadí dvanáctý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do finského města Hyvinkää, kde se ve třídě MX2 umístil na celkových stupních vítězů jako první Jeffrey Herlings, za ním na druhém místě Dean Ferris a třetí Jordi Tixier. Ve třídě MX1 zvítězil Antonio Cairoli, druhý dojel Clement Desalle a třetí Kevin Strijbos. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů a také kompletní fotogalerii ze sobotních kvalifikací.

 

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Glenn Coldenhoff 3) Dean Ferris

Celkový čas 1. závodu: 39:10.242 – 22 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jeffrey Herlings – 1:39.338

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jordi Tixier 3) Dean Ferris

Celkový čas 2. závodu: 38:52.389 – 22 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Jeffrey Herlings – 1:38.487

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Dean Ferris 3) Jordi Tixier

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 139 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 152 bodů

Vítěz kvalifikace: Glenn Coldenhoff

 

Třída MX2 celkové výsledky:

1.Herlings

2.Ferris

3.Tixier

4.Butron

5.Tonkov

6.Kullas

7.Petrov

8.Anstie

9.Coldenhoff

10.Charlier

11.Nicholls

12.Desprey

13.Febvre

14.Lupino

15.Ferrandis

16.Gajser

17.Pocock

18.Monticelli

19.Justs

20.Heibye

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Clement Desalle 3) Ken de Dycker

Celkový čas 1. závodu: 39:23.418 – 22 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Clement Desalle – 1:40.576

Vítěz 2. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Kevin Strijbos 3) Clement Desalle

Celkový čas 2. závodu: 39:10.609 – 22 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Antonio Cairoli – 1:38.204

Celkový vítěz: Antonio Cairoli

Celkové stupně vítězů: 1) Antonio Cairoli 2) Clement Desalle 3) Kevin Strijbos

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 82 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Gautierem Paulinem o 99 bodů

Vítěz kvalifikace: Clement Desalle

 

Třída MX1 celkové výsledky:

1.Cairoli

2.Desalle

3.Strijbos

4.de Dycker

5.van Horebeek

6.Paulin

7.Goncalves

8.Bobryshev

9.Nagl

10.Roelants

11.Searle

12.Simpson

13.Karro

14.Brakke

15.Barragan

16.Guarneri

17.Laansoo

18.Philippaerts

19.Leok

20.Justs

 

Autor: Lenka Hřivová; Foto: Youthstream

Zdroj: vurbmoto.com

MXGP Lotyšska (Kegums): Rychlý přehled a fotogalerie

O víkendu se jel v pořadí jedenáctý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do lotyšského Kegumsu, kde se ve třídě MX2 umístil na celkových stupních vítězů jako první Jeffrey Herlings, za ním na druhém místě Jose Butron a třetí Jordi Tixier. Ve třídě MX1 zvítězil Antonio Cairoli, druhý dojel Ken De Dycker a třetí Clement Desalle. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů a také kompletní fotogalerii.

 

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jose Butron 3) Glenn Coldenhoff

Celkový čas 1. závodu: 39:23.741 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jordi Tixier – 1:53.510

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jordi Tixier 3) Jose Butron

Celkový čas 2. závodu: 39:29.424 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Jeffrey Herlings – 1:53.359

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Jose Butron 3) Jordi Tixier

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 129 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 139 bodů

Vítěz kvalifikace: Jeffrey Herlings

 

Třída MX2 celkové výsledky:

1.Herlings

2.Butron

3.Tixier

4.Petrov

5.Febvre

6.Ferrandis

7.Coldenhoff

8.Nicholls

9.Kullas

10.Clermont

11.Ferris

12.Olsen

13.Charlier

14.Gajser

15.Rauchenecker

16.Anstie

17.Monticelli

18.Lupino

19.Pocock

20.Brylyakov

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Ken de Dycker

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Ken de Dycker 2) Antonio Cairoli 3) Clement Desalle

Celkový čas 1. závodu: 39:15.569 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Ken de Dycker – 1:51.757

Vítěz 2. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Ken de Dycker 3) Clement Desalle

Celkový čas 2. závodu: 39:33.938 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Antonio Cairoli – 1:51.417

Celkový vítěz: Antonio Cairoli

Celkové stupně vítězů: 1) Antonio Cairoli 2) Ken de Dycker 3) Clement Desalle

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 69 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Gautierem Paulinem o 82 bodů

Vítěz kvalifikace: Ken de Dycker

 

Třída MX1 celkové výsledky:

1.Cairoli

2.de Dycker

3.Desalle

4.Paulin

5.van Horebeek

6.Searle

7.Strijbos

8.Goncalves

9.Nagl

10.Roelants

11.Philippaerts

12.Guarneri

13.Karro

14.Barragan

15.Boog

16.Simpson

17.Bobryshev

18.Leok

19.Justs

20.Brakke

 

 

Autor: Lenka Hřivová; Foto: Youthstream

Zdroj: vurbmoto.com

MXGP Švédska (Uddevalla): Rychlý přehled a fotogalerie

O víkendu se jel v pořadí desátý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do švédské Uddevally, kde se ve třídě MX2 umístil na celkových stupních vítězů jako první Jeffrey Herlings, za ním na druhém místě Christophe Charlier a třetí Jordi Tixier. Ve třídě MX1 zvítězil Antonio Cairoli, druhý dojel Ken De Dycker a třetí Clement Desalle. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů a také kompletní fotogalerii.

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Christophe Charlier

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Christophe Charlier 2) Jake Nicholls 3) Jeffrey Herlings

Celkový čas 1. závodu: 39:24.898 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jeffrey Herlings – 1:44.973

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jordi Tixier 3) Christophe Charlier

Celkový čas 2. závodu: 39:28.573 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Jeffrey Herlings – 1:45.642

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Christophe Charlier 3) Jordi Tixier

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 124 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 129 bodů

Vítěz kvalifikace: Jeffrey Herlings

 

Třída MX2 celkové výsledky:

1.Herlings

2.Charlier

3.Tixier

4.Nicholls

5.Lupino

6.Ferris

7.Tonkov

8.Butron

9.Coldenhoff

10.Pocock

11.Febvre

12.Desprey

13.Kullas

14.Anstie

15.Ferrandis

16.Heibye

17.Petrov

18.Banks-Browne

19.Olsen

20.Clermont

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Max Nagl 3) Clement Desalle

Celkový čas 1. závodu: 39:17.944 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Antonio Cairoli – 1:45.372

Vítěz 2. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Ken de Dycker 3) Clement Desalle

Celkový čas 2. závodu: 39:42.231 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Gautier Paulin – 1:46.680

Celkový vítěz: Antonio Cairoli

Celkové stupně vítězů: 1) Antonio Cairoli 2) Ken de Dycker 3) Clement Desalle

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 51 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Gautierem Paulinem o 69 bodů

Vítěz kvalifikace: Steven Frossard

 

Třída MX1 celkové výsledky:

1.Cairoli

2.de Dycker

3.Desalle

4.Nagl

5.Paulin

6.van Horebeek

7.Strijbos

8.Boog

9.Guarneri

10.Searle (deducted 10 places in moto 2 for jumping on yellow flag)

11.Philippaerts

12.Simpson

13.Leok

14.Karro

15.Frossard

16.Ullrich

17.Ivanovs

18.Larsen

19.Brakke

20.Bengtsson

Autor: Lenka Hřivová; Foto: Youthstream

Zdroj: vurbmoto.com

MXGP Itálie: Rychlý přehled a fotogalerie

O víkendu se jel v pořadí devátý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do italské Maggiory, kde se ve třídě MX2 umístil na celkových stupních vítězů jako první Jeffrey Herlings, za ním na druhém místě Jose Butron a třetí Alessandro Lupino. Ve třídě MX1 zvítězil Gautier Paulin, druhý dojel Ken De Dycker a třetí Antonio Cairoli. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů a také kompletní fotogalerii.

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jose Butron 3) Jake Nicholls

Celkový čas 1. závodu: 39:45.247 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jeffrey Herlings – 1:46.820

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Alessandro Lupino 3) Alexander Tonkov

Celkový čas 2. závodu: 39:21.192 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Christope Charlier – 1:45.829

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Jose Butron 3) Alessandro Lupino

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 110 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 124 bodů

Vítěz kvalifikace: Alexander Tonkov

 

Třída MX2 celkové výsledky:

1. Jeffrey Herlings

2. Jose Butron

3. Alessandro Lupino

4. Jordi Tixier

5. Jake Nicholls

6. Christophe Charlier

7. Dean Ferris

8. Petar Petrov

9. Glenn Coldenhoff

10. Alexander Tonkov

11. Mel Pocock

12. Jason Clermont

13. Elliott Banks-Browne

14. Pascal Raucheneker

15. Pritt Ratsep

16. Stefan Kjer Olsen

17. Dylan Ferrandis

18. Tim Gajser

19. Max Anstie

20. Harri Kullas

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Clement Desalle

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Clement Desalle 2) Ken de Dycker 3) Gautier Paulin

Celkový čas 1. závodu: 39:15.768 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Clement Desalle – 1:45.317

Vítěz 2. závodu: Gautier Paulin

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Gautier Paulin 2) Antonio Cairoli 3) Ken De Dycker

Celkový čas 2. závodu: 40:06.399 – 22 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Antonio Cairoli – 1:43.292

Celkový vítěz: Gautier Paulin

Celkové stupně vítězů: 1) Gautier Paulin 2) Ken De Dycker 3) Antonio Cairoli

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 56 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Gautierem Paulinem o 51 bodů

Vítěz kvalifikace: Gautier Paulin

 

Třída MX1 celkové výsledky:

1. Gautier Paulin

2. Ken De Dycker

3. Antonio Cairoli

4. Jeremy Van Horebeek

5. Max Nagl

6. Kevin Strijbos

7. Tommy Searle

8. Davide Guarneri

9. Xavier Boog

10. Clement Desalle

11. Milko Potisek

12. Evgeny Bobryshev

13. Matiss Karro

14. Dennis Ullrich

15. Billy Mackenzie

16. Rui Goncalves

17. Shaun Simpson

18. Jonathon Barragan

19. Stefano Dami

20. Joel Roelants

Autor: Lenka Hřivová; Foto: Youthstream

Zdroj: vurbmoto.com

MXGP Francie: Rychlý přehled a fotogalerie

O víkendu se jel v pořadí osmý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do francouzského Ernee, kde se ve třídě MX2 umístil na celkových stupních vítězů jako první Jeffrey Herlings, za ním na druhém místě Dylan Ferrandis a třetí Christophe Charlier. Ve třídě MX1 zvítězil Antonio Cairoli, druhý dojel Gautier Paulin a třetí Clement Desalle. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů a také kompletní fotogalerii.

 

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Dylan Ferrandis 3) Glenn Coldenhoff

Celkový čas 1. závodu: 39:45.493 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Dylan Ferrandis – 1:52.569

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Dylan Ferrandis 3) Christophe Charlier

Celkový čas 2. závodu: 39:59.717 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Jeffrey Herlings – 1:52.600

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Dylan Ferrandis 3) Christophe Charlier

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 90 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 110 bodů

Vítěz kvalifikace: Dean Ferris

Třída MX2 celkové výsledky:

1.Herlings
2.Ferrandis
3.Charlier
4.Tonkov
5.Nicholls
6.Tixier
7.Butron
8.Coldenhoff
9.Petrov
10.Anstie
11.Desprey
12.Clermont
13.Ferris
14.Lupino
15.Kullas
16.Rauchenecker
17.Fors
18.Lenoir
19.Heibye
20.Olsen

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Gautier Paulin

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Gautier Paulin 2) Antonio Cairoli 3) Clement Desalle

Celkový čas 1. závodu: 39:21.019 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Gautier Paulin – 1:51.670

Vítěz 2. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Clement Desalle 3) Tommy Searle

Celkový čas 2. závodu: 39:28.802 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Antonio Cairoli – 1:50.475

Celkový vítěz: Antonio Cairoli

Celkové stupně vítězů: 1)Antonio Cairoli  2) Gautier Paulin 3) Clement Desalle

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 52 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Gautierem Paulinem o 56 bodů

Vítěz kvalifikace: Antonio Cairoli

Třída MX2 celkové výsledky:

1.Cairoli
2.Paulin
3.Desalle
4.Searle
5.van Horebeek
6.de Dycker
7.Strijbos
8.Guarneri
9.Boog
10.Bobryshev
11.Nagl
12.Goncalves
13.Philippaerts
14.Aubin
15.Roelants
16.Aranda
17.Simpson
18.Soubeyras
19.Izoird
20.Leonce

Autor: Lenka Hřivová; Foto: Youthstream

Zdroj: vurbmoto.com

MXGP Brazílie: Rychlý přehled a video s nejlepšími momenty

O víkendu se jel v pořadí sedmý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do brazilského Beto Carrero, kde ve třídě MX2 zvítězil Jeffrey Herlings a ve třídě MX1 Antonio Cairoli. Stejně tak se Cairolimu dařilo v superfinále, které vyhrál, narozdíl od Herlingse, který dojel až na 13. místě. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů a také video nejlepších momentů.

 

Třída MX2 

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Glenn Coldenhoff 3) Jake Nicholls

Celkový čas 1. závodu: 40:08.386 – 18 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jeffrey Herlings – 2:04.212

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Jose Butron 3) Jordi Tixier

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 81 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 90 bodů

Vítěz kvalifikace: Glenn Coldenhoff

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Maximilian Nagl 3) Clement Desalle

Celkový čas 1. závodu: 39:15.493 – 18 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Gautier Paulin – 2:02.156

Celkový vítěz: Antonio Cairoli

Celkové stupně vítězů: 1) Antonio Cairoli 2) Clement Desalle 3) Kevin Strijbos

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 38 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Gautierem Paulinem o 52 bodů

Vítěz kvalifikace: Maximilian Nagl

 

Superfinále

Vítěz superfinále: Antonio Cairoli

Stupně vítězů superfinále: 1) Antonio Cairoli 2) Kevin Strijbos 3) Clement Desalle

Celkový čas superfinále: 40:49.230 – 19 kol

Nejrychlejší kolo v superfinále: Kevin Strijbos – 1:59.646

 

Nejlepší momenty

 

Autor: Lenka Hřivová

Foto: Youthstream

MXGP Portugalska: Paulin a Herlings opět na stupních vítězů

O víkendu se jel v pořadí šestý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do portugalského městečka Agueda, kde ve třídě MX2 jako obvykle v obou jízdách zvítězil Jeffrey Herlings a ve třídě MX1 vyhrál celkově Gautier Paulin. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů o včerejších závodech.

 

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jake Nicholls 3) Jose Butron

Celkový čas 1. závodu: 39:53.240 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jeffrey Herlings – 1:45.966

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Dean Ferris 3) Jordi Tixier

Celkový čas 2. závodu: 40:30.592 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Jeffrey Herlings – 1:47.348

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Dean Ferris 3) Jose Butron

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 65 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 81 bodů

Vítěz kvalifikace: Jeffrey Herlings

 

Celkové pořadí třídy MX2

1. Herlings

2. Ferris

3. Butron

4. Tixier

5. Charlier

6. Coldenhoff

7. Pocock

8. Nicholls

9. Tonkov

10. Anstie

11. Petrov

12. Kullas

13. Ferrandis

14. Desprey

15. Lupino

16. Banks-Browne

17. Fors

18. Clermont

19. Heibye

20. Olsen

..

23. Decotis

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Gautier Paulin

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Gautier Paulin 2) Clement Desalle 3) Antonio Cairoli

Celkový čas 1. závodu: 39:41.179 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Gautier Paulin – 1:47.279

Vítěz 2. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Gautier Paulin 3) Ken de Dycker

Celkový čas 2. závodu: 39:56.650 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Clement Desalle – 1:46.850

Celkový vítěz: Gautier Paulin

Celkové stupně vítězů: 1) Gautier Paulin 2) Antonio Cairoli 3) Clement Desalle

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 40 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Gautierem Paulinem o 38 bodů

Vítěz kvalifikace: Clement Desalle

 

Celkové pořadí třídy MX1

1. Paulin

2. Cairoli

3. Desalle

4. de Dycker

5. Searle

6. Nagl

7. van Horebeek

8. Philippaerts

9. Strijbos

10. Goncalves

11. Simpson

12. Leok

13. Roelants

14. Guarneri

15. Justs

16. Barragan

17. Lynggaard

18. Dougan

19. Tiainen

20. Santos

 

Autor: Lenka Hřivová

Foto: Youthstream

Zdroj: vurbmoto.com

MXGP Bulharsko: Paulin a Herlings na stupních vítězů v Sevlievu

O víkendu se jel v pořadí pátý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do bulharského městečka Sevlievo, kde ve třídě MX2 jako obvykle v obou jízdách zvítězil Jeffrey Herlings a ve třídě MX1 vyhrál celkově Gautier Paulin. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů o dnešních závodech.

 

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jordi Tixier 3) Valentin Teillet

Celkový čas 1. závodu: 39:21.965 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jeffrey Herlings – 1:51.147

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jordi Tixier 3) Alessandro Lupino

Celkový čas 2. závodu: 40:29.060 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Jeffrey Herlings – 1:48.377

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Jordi Tixier 3) Alessandro Lupino

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 59 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixier o 65 bodů

Vítěz kvalifikace: Jeffrey Herlings

 

Celkové pořadí třídy MX2

1. Jeffrey Herlings

2. Jordi Tixier

3. Alessandro Lupino

4. Jose Butron

5. Max Anstie

6. Christophe Charlier

7. Glenn Coldenhoff

8. Dean Ferris

9. Jake Nicholls

10. Valentin Teillet

11. Petar Petrov

12. Pascal Rauchenecker

13. Harri Kullas

14. Dylan Ferrandis

15. Ivo Monticelli

16. Stefan Kjer Olsen

17. Maxime Desprey

18. Mel Pocock

19. Ceriel Klein Cromhof

20. Tim Gajser

..

28. Jimmy Decotis

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Gautier Paulin

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Gautier Paulin 2) Kevin Strijbos 3) Clement Desalle

Celkový čas 1. závodu: 40:14.945 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Gautier Paulin – 1:48.338

Vítěz 2. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Gautier Paulin 3) Clement Desalle

Celkový čas 2. závodu: 40:00.784 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Antonio Cairoli – 1:47.190

Celkový vítěz: Gautier Paulin

Celkové stupně vítězů: 1) Gautier Paulin 2) Antonio Cairoli 3) Clement Desalle

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Kenem de Dyckerem o 37 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Gautierem Paulinem o 40 bodů

Vítěz kvalifikace: Gautier Paulin

 

Celkové pořadí třídy MX1

1. Gautier Paulin

2. Antonio Cairoli

3. Clement Desalle

4. Kevin Strijbos

5. Jeremy van Horebeek

6. Tommy Searle

7. Ken de Dycker

8. David Philippaerts

9. Max Nagl

10. Davide Guarneri

11. Rui Goncalves

12. Shaun Simpson

13. Joel Roelants

14. Jonathan Barragan

15. Tanel Leok

16. Matiss Karro

17. Augusts Justs

18. Xavier Boog

19. Jason Dougan

20. Lauri Lehtla

 

Autor: Lenka Hřivová

Foto: Youthstream

Zdroj: vurbmoto.com

MXGP Trentino: Shrnutí + fotogalerie

O víkendu se jel v pořadí čtvrtý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do Italského Trentina, kde ve třídě MX2 jako obvykle zvítězil Jeffrey Herlings a ve třídě MX1 vévodil opět Antonio Cairoli. Níže naleznete rychlý přehled a oficiální fotogalerii.

 

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jordi Tixier 3) Christophe Charlier

Celkový čas 1. závodu: 41:00.398 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: 2:00.739 – Jeffrey Herlings

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jose Butron 3) Dean Ferris

Celkový čas 2. závodu: 40:36.884 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: 1:59.294 – Jeffrey Herlings

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Jordi Tixier 3) Jose Butron

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 49 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 59 bodů

 

Celkové pořadí třídy MX2

1. Herlings

2. Tixier

3. Butron

4. Charlier

5. Coldenhoff

6. Ferrandis

7. Anstie

8. Ferris

9. Seewer

10. Lupino

11. Pocock

12. Nicholls

13. Desprey

14. Kullas

15. Rauchenecker

16. Olsen

17. Petrov

18. Heibye

19. Lieber

20. Monticelli

31. Decotis

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Gautier Paulin 3) Clement Desalle

Celkový čas 1. závodu: 40:31.783 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: 1:59.055 – Ken de Dycker

Vítěz 2. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Ken de Dycker 3) Max Nagl

Celkový čas 2. závodu: 41:03.682 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: 2:00.218 – Ken de Dycker

Celkový vítěz: Antonio Cairoli

Celkové stupně vítězů: 1) Antonio Cairoli 2) Ken de Dycker 3) Gautier Paulin

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Clementem Desallem o 26 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Kenem de Dyckerem o 37 bodů

 

Celkové pořadí třídy MX1

1. Cairoli

2. de Dycker

3. Paulin

4. Desalle

5. Strijbos

6. Searle

7. Nagl

8. Boog

9. van Horebeek

10. Barragan

11. Karro

12. Simpson

13. Goncalves

14. Phillippaerts

15. Guarneri

16. Leok

17. Larsen

18. Justs

19. Tianen

20. Dougan

Autor: Lenka Hřivová

Zdroj: vurbmoto.com

MXGP Holandsko: Shrnutí + fotogalerie

Velikonoční pondělí ve Valkenswaardu se neslo ve znamení opravdového aprílového počasí – ještě před dvěma dny byla trať pokryta sněhem a asi nikdo nečekal, že v den hlavních závodů vykoukne slunce, což udělá trať mnohem snesitelnější pro samotné jezdce.

Ve Valkenswaardu jsme si mohli užít fantastickou podívanou jak ve třídě MX1, tak ve třídě MX2, kdy si Antonio Cairoli a Jeffrey Herlings připsali na účet další vítězství.

V druhém závodě Mistrovství světa v motokrosu žen mezi sebou bojovaly od začátku až do konce Natalie Kane, Megan Rutledge a Chiara Fontanesi. Nakonec si pro první místo dojela Fontanesi, druhá Rutledge a třetí Kane.

Valkenswaard taktéž hostil první podnik Mistrovství světa v motokrosu třídy MX3. Na stupních vítězů se umístil jako první Gert Krestinov, jako druhý Mike Kras a nejlepší trojici zakončil český jezdec Filip Neugebauer na krásném třetím místě.

fim2

Třída MX1:

 

I když Antonio Cairoli nevyhrál obě rundy, byl rád, že se mohl opět postavit na stupně vítězů. V první rozjížďce Cairoli vedl před Bobryshevem, avšak v půlce závodů byl nečekaně předjet týmovým kolegou Kenem De Dyckerem, který několik dalších kol vedl, dokud neudělal chybu a Cairoli se opět ujal vedení a projel cílem s tří sekundovým náskokem.

V druhé jízdě Cairoli přiznal, že ho od začátku bolela ruka, kvůli čemuž také udělal několik chyb a musel zpomalit. Po dvou kolech se však vrátil do svého tempa, ovšem nestihl už dohnar De Dyckera, takže dojel druhý, ale i tak celkově vyhrál MX GP Holandska, což už je tento rok jeho čtvrté vítězství v řadě.

Ken De Dycker skončil celkově na druhém místě poté, co v první jízdě dojel druhý a v druhé naopak první. Mohl se však celkově umístit jako první, kdyby v první jízdě nespadl během svého vedení. Dycker však byl i tak se svou jízdou a celkovou druhou pozicí spokojený, protože už dlouho nestáhl na stupních vítězů a nezávodil takhle vepředu. Na celkovém žebříčku nejlepších jezdců třídy MX1 v celé sérii MX GP se tak posunul ze čtvrtého místa na místo třetí.

Evgeny Bobryshev dojel tento víkend celkově třetí, po tom, co se umístil v první rozjížďce jako druhý a v druhé rozjížďce jako čtvrtý. Bobryshev si také z Holandska odvezl dva holeshoty a přiznal, že byl velmi spokojený se svou jízdou, i když měl malou nehodu na konci druhého závodu.

 

MX1 1. závod TOP 10:

1. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 39:45.837;

2. Evgeny Bobryshev (RUS, Honda), +0:02.473;

3. Ken de Dycker (BEL, KTM), +0:09.193;

4. Tanel Leok (EST, Honda), +0:26.611;

5. Gautier Paulin (FRA, Kawasaki), +0:30.675;

6. Maximilian Nagl (GER, Honda), +0:35.943;

7. Kevin Strijbos (BEL, Suzuki), +0:49.340;

8. Clement Desalle (BEL, Suzuki), +1:13.591;

9. David Philippaerts (ITA, Honda), +1:16.523;

10. Tommy Searle (GBR, Kawasaki), +1:16.668;

 

MX1 2. závod TOP 10:

1. Ken de Dycker (BEL, KTM), 39:22.098;

2. Antonio Cairoli (ITA, KTM), +0:01.521;

3. Kevin Strijbos (BEL, Suzuki), +0:14.800;

4. Evgeny Bobryshev (RUS, Honda), +0:37.145;

5. Clement Desalle (BEL, Suzuki), +0:44.981;

6. Maximilian Nagl (GER, Honda), +0:52.555;

7. Gautier Paulin (FRA, Kawasaki), +1:00.383;

8. Rui Goncalves (POR, KTM), +1:02.518;

9. Tommy Searle (GBR, Kawasaki), +1:02.629;

10. Joel Roelants (BEL, Yamaha), +1:06.622;

 

MX1 celkové pořadí MX GP Holandsko:

1. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 47 points;

2. Ken de Dycker (BEL, KTM), 45 p.;

3. Evgeny Bobryshev (RUS, Honda), 40 p.;

4. Kevin Strijbos (BEL, Suzuki), 34 p.;

5. Maximilian Nagl (GER, Honda), 30 p.;

6. Gautier Paulin (FRA, Kawasaki), 30 p.;

7. Clement Desalle (BEL, Suzuki), 29 p.;

8. Tanel Leok (EST, Honda), 28 p.;

9. Tommy Searle (GBR, Kawasaki), 23 p.;

10. Rui Goncalves (POR, KTM), 21 p.;

 

MX1 mistrovství TOP 10:

1. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 142 points;

2. Clement Desalle (BEL, Suzuki), 116 p.;

3. Ken de Dycker (BEL, KTM), 115 p.;

4. Gautier Paulin (FRA, Kawasaki), 108 p.;

5. Kevin Strijbos (BEL, Suzuki), 89 p.;

6. Evgeny Bobryshev (RUS, Honda), 87 p.;

7. Tommy Searle (GBR, Kawasaki), 87 p.;

8. Rui Goncalves (POR, KTM), 73 p.;

9. Tanel Leok (EST, Honda), 61 p.;

10. Joel Roelants (BEL, Yamaha), 58 p.;

fim3

Třída MX2:

Ve třídě MX2 překonal další rekord Jeffrey Herlings tím, že opět vyhrál obě jízdy, což znamená, že vyhrál všechny závody ve Valkenswaardu od roku 2010.

Nicméně, Herlings přiznal, že tyto vítězství byly jedny z nejtěžších vybojovaných, protože musel odstartovat až ze 40 místa kvůli diskvalifikaci z kvalifikačního závodu v neděli. V první rozjížďce měl Herlings excelentní start a po první zatáčce byl dokonce osmý, v půlce závodu už dokonce všem vévodil z prvního místa. V druhém závodě se Herlingsovi start nepovedl, to však neměnilo nic na tom, že v každém kole předjížděl několik jezdců, dokud se nedostal na druhou pozici. V tomto momentě byl 21 vtěřin vzdálený od týmového kolegy Tixiera, který se však unavil, takže jej Herlings předjel a vyhrál i druhý závod.

Celkovou druhou pozici si vyjel Jordi Tixier, kterému se tento víkend opravdu dařilo, o čemž vypovídají také dva holeshoty, které si z Valkenswaardu odvezl. Dokonce pohodlně vedl oba závody, dokud jej Herlings nepředjel. Během tiskové konference dokonce Herlings pogratuloval Tixierovi za jeho úspěšnou jízdu.

Jako celkově třetí se umístil Jake Nicholls, který v první jízdě dojel čtvrtý a v druhé na třetím místě. Tento britský jezdec přiznal, že po prvních dvou závodech MXGP tak trochu ztratil důvěru ve svém závodění, výsledek včerejších závodů ho však znovu namotivoval, aby i v příštím závodě dokázal takto dobře zajet.

 

MX2 1. závod TOP 10:

1. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 39:49.179;

2. Jordi Tixier (FRA, KTM), +0:11.056;

3. Max Anstie (GBR, Suzuki), +0:21.337;

4. Jake Nicholls (GBR, KTM), +0:22.824;

5. Glenn Coldenhoff (NED, KTM), +0:24.088;

6. Julien Lieber (BEL, Suzuki), +0:58.146;

7. Jose Butron (ESP, KTM), +1:01.127;

8. Petar Petrov (BUL, Yamaha), +1:09.946;

9. Priit Ratsep (EST, KTM), +1:11.786;

10. Mel Pocock (GBR, Yamaha), +1:15.897;

 

MX2 2. závod TOP 10:

1. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 39:47.473;

2. Jordi Tixier (FRA, KTM), +0:07.845;

3. Jake Nicholls (GBR, KTM), +0:12.739;

4. Glenn Coldenhoff (NED, KTM), +0:21.467;

5. Romain Febvre (FRA, KTM), +0:45.622;

6. Max Anstie (GBR, Suzuki), +1:08.635;

7. Elliott Banks-Browne (GBR, KTM), +1:12.868;

8. Alexander Tonkov (RUS, Honda), +1:15.878;

9. Mel Pocock (GBR, Yamaha), +1:19.983;

10. Pascal Rauchenecker (AUT, KTM), +1:25.293;

 

MX2 celkové pořadí MX GP Holandsko:

1. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 50 points;

2. Jordi Tixier (FRA, KTM), 44 p.;

3. Jake Nicholls (GBR, KTM), 38 p.;

4. Max Anstie (GBR, Suzuki), 35 p.;

5. Glenn Coldenhoff (NED, KTM), 34 p.;

6. Alexander Tonkov (RUS, Honda), 23 p.;

7. Mel Pocock (GBR, Yamaha), 23 p.;

8. Priit Ratsep (EST, KTM), 22 p.;

9. Pascal Rauchenecker (AUT, KTM), 19 p.;

10. Romain Febvre (FRA, KTM), 16 p.;

 

MX2 mistrovství TOP 10:

1. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 150 points;

2. Jordi Tixier (FRA, KTM), 101 p.;

3. Romain Febvre (FRA, KTM), 98 p.;

4. Glenn Coldenhoff (NED, KTM), 97 p.;

5. Jose Butron (ESP, KTM), 74 p.;

6. Max Anstie (GBR, Suzuki), 72 p.;

7. Christophe Charlier (FRA, Yamaha), 71 p.;

8. Dean Ferris (AUS, Yamaha), 69 p.;

9. Jake Nicholls (GBR, KTM), 64 p.;

10. Julien Lieber (BEL, Suzuki), 62 p.;

 

Překlad: Lenka Hřivová

Zdroj: http://motocrossmx1.com