MXGP Anglie (Matterley Basin): Rychlý přehled a fotogalerie

V neděli, 25. srpna, se jel předposlední, v pořadí již šestnáctý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2.

Tentokrát jsme mohli zavítat do anglického Matterley Basin, kde se ve třídě MX2 umístil na celkových stupních vítězů jako první Glenn Coldenhoff, za ním na druhém místě Jake Nicholls a třetí Jose Butron.

Ve třídě MX1 zvítězil Clement Desalle, druhý dojel Kevin Strijbos a třetí Evgeny Bobryshev.

V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů + výsledky Mistrovství Evropy a také kompletní fotogalerii.

 

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Dean Ferris

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Dean Ferris 2) Jake Nicholls 3) Glenn Coldenhoff

Celkový čas 1. závodu: 39:38.386 – 18 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jake Nicholls – 2:03.123

Vítěz 2. závodu: Christophe Charlier

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Christophe Charlier 2) Romain Febvre 3) Jose Butron

Celkový čas 2. závodu: 40:55.169 – 19 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Jordi Tixier – 2:00.962

Celkový vítěz: Glenn Coldenhoff

Celkové stupně vítězů: 1) Glenn Coldenhoff 2) Jake Nicholls 3) Jose Butron

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings se stal šampiónem!

Vítěz kvalifikace: Jordi Tixier

 

Třída MX2 celkové výsledky:

1.Coldenhoff

2.Nicholls

3.Butron

4.Febvre

5.Charlier

6.Pocock

7.Ferrandis

8.Ferris

9.Banks-Browne

10.Anstie

11.Tixier

12.Kullas

13.Fors

14.Gajser

15.Tonus

16.Lenoir

17.Lupino

18.Olsen

19.Petrov

20.Desprey

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Clement Desalle 3) Kevin Strijbos

Celkový čas 1. závodu: 40:12.219 – 19 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Antonio Cairoli – 1:58.069

Vítěz 2. závodu: Clement Desalle

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Clement Desalle 2) Jeremy van Horebeek 3) Kevin Strijbos

Celkový čas 2. závodu: 39:39.867 – 19 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Kevin Strijbos – 1:56.905

Celkový vítěz: Clement Desalle

Celkové stupně vítězů: 1) Clement Desalle 2) Kevin Strijbos 3) Evgeny Bobryshev

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli se stal šampiónem!

Vítěz kvalifikace: Antonio Cairoli

 

Třída MX1 celkové výsledky:

1.Desalle

2.Strijbos

3.Bobryshev

4.de Dycker

5.Searle

6.Paulin

7.Cairoli

8.Simpson

9.Leok

10.van Horebeek

11.Karro

12.Potisek

13.Philippaerts

14.Justs

15.Barragan

16.de Reuver

17.Soderberg

18.Aubin

19.Craig

20.Elderfield

monster

Mistrovství Evropy 65ccm: 
1. Raivo Dankers (1-1) – NED
2. David Braceras Martinez (7-3) – ESP
3. Kevin Cristino (5-4) – ITA
4. Emil Weckmann (3-7) – FIN
5. Rene Hofer (15-2) – AUT

Mistrovství Evropy 85ccm:
1. Conrad Mewse (1-1) – GBR
2. Glen Meier (3-2) – DEN
3. Gianluca Facchetti (4-3) – ITA
4. Kim Savaste (2-8) – FIN
5. Jorge Prado (5-4) – ESP

Mistrovství Evropy 125ccm: 
1. Pauls Jonas – LAT
2. Nicolas Dercourt – FRA
3. Henry Jacobi – GER
4. Alvin Ostlund – SWE
5. Michael Eccles – GBR

Mistrovství Evropy 250ccm: 
1. Jeremy Seewer – SUI
2. Steven Clarke – GBR
3. Valentin Guillod – SUI
4. Thomas Covington – USA 
5. Thomas Kjer Olsen – DEN

Mistrovství Evropy žen:
1. Natalie Kane (2-1) – IRL
2. Chiara Fontanesi (1-3) – ITA
3. Meghan Rutledge (3-2) – AUS
4. Stephanie Laier (4-4) – GER
5. Nancy van de Ven (7-5) – NED

Mistrovství Evropy 150ccm:
1. Albie Wilkie – GBR
2. Michael Joergensen – DEN
3. Filippo Grigoletto – ITA
4. Alberto Forato – ITA
5. Nolan Cordens – BEL

MXGP Belgie (Bastogne): Rychlý přehled a fotogalerie

V neděli, 18. srpna, se jel v pořadí patnáctý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2.

Tentokrát jsme mohli zavítat do belgického Bastogne, kde se ve třídě MX2 umístil na celkových stupních vítězů jako první Dean Ferris, za ním na druhém místě Jordi Tixier a třetí Glenn Coldenhoff. Ve třídě MX1 zvítězil Clement Desalle, druhý dojel Antonio Cairoli a třetí Evgeny Bobryshev.

V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů a také kompletní fotogalerii.

 

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Dean Ferris

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Dean Ferris 2) Jordi Tixier 3) Christophe Charlier

Celkový čas 1. závodu: 39:49.925 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Maxime Desprey – 1:52.315

Vítěz 2. závodu: Dean Ferris

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Dean Ferris 2) Glenn Coldenhoff 3) Jose Butron

Celkový čas 2. závodu: 40:04.608 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Dean Ferris – 1:52.260

Celkový vítěz: Dean Ferris

Celkové stupně vítězů: 1) Dean Ferris 2) Jordi Tixier 3) Glenn Coldenhoff

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 159 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 139 bodů

Vítěz kvalifikace: Dean Ferris

 

Třída MX2 celkové výsledky:

1. Dean Ferris (AUS, Yamaha), 50 points;

2. Jordi Tixier (FRA, KTM), 38 p.;

3. Glenn Coldenhoff (NED, KTM), 35 p.;

4. Jose Butron (ESP, KTM), 34 p.;

5. Romain Febvre (FRA, KTM), 34 p.;

6. Christophe Charlier (FRA, Yamaha), 34 p.;

7. Maxime Desprey (FRA, Yamaha), 28 p.;

8. Jake Nicholls (GBR, KTM), 25 p.;

9. Jason Clermont (FRA, Kawasaki), 20 p.;

10. Max Anstie (GBR, Suzuki), 20 p.

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Clement Desalle 3) Gautier Paulin

Celkový čas 1. závodu: 39:13.105 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Antonio Cairoli – 1:50.930

Vítěz 2. závodu: Clement Desalle

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Clement Desalle 2) Antonio Cairoli 3) Evgeny Bobryshev

Celkový čas 2. závodu: 39:22.241 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Clement Desalle – 1:51.029

Celkový vítěz: Antonio Cairoli

Celkové stupně vítězů: 1) Clement Desalle 2) Antonio Cairoli 3) Evgeny Bobryshev

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 108 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Clementem Desallem o 90 bodů

Vítěz kvalifikace: Antonio Cairoli

 

Třída MX1 celkové výsledky:

1. Clement Desalle (BEL, Suzuki), 47 points;

2. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 47 p.;

3. Evgeny Bobryshev (RUS, Honda), 38 p.;

4. Kevin Strijbos (BEL, Suzuki), 32 p.;

5. Jeremy van Horebeek (BEL, Kawasaki), 32 p.;

6. Ken de Dycker (BEL, KTM), 28 p.;

7. Tommy Searle (GBR, Kawasaki), 27 p.;

8. Shaun Simpson (GBR, Yamaha), 24 p.;

9. David Philippaerts (ITA, Honda), 23 p.;

10. Joel Roelants (BEL, Yamaha), 22 p.;

 

Autor: Lenka Hřivová; Foto: Youthstream

Zdroj: http://motocrossmx1.com