MXGP Německa (Lausitzring): Rychlý přehled a fotogalerie

Cairoli a Herlings opět nezastavitelní!

Dnes se jel v pořadí třináctý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do německého Lausitzring, kde se ve třídě MX2 umístil na celkových stupních vítězů jako první Jeffrey Herlings, za ním na druhém místě Jordi Tixier a třetí Glenn Coldenhoff. Ve třídě MX1 zvítězil Antonio Cairoli, druhý dojel Clement Desalle a třetí Ken de Dycker. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů a také kompletní fotogalerii.

 

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Christophe Charlier 3) Jordi Tixier

Celkový čas 1. závodu: 39:47.667 – 23 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jeffrey Herlings – 1:40.361

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jordi Tixier 3) Glenn Coldenhoff

Celkový čas 2. závodu: 39:05.841 – 23 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Jeffrey Herlings – 1:38.423

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Jordi Tixier 3) Glenn Coldenhoff

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 152 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 159 bodů

Vítěz kvalifikace: Jeffrey Herlings

 

Třída MX2 celkové výsledky:

1.Herlings

2.Tixier

3.Coldenhoff

4.Butron

5.Anstie

6.Ferris

7.Nicholls

8.Charlier

9.Pocock

10.Kullas

11.Gajser

12.Petrov

13.Banks-Browne

14.Febvre

15.Ferrandis

16.Tonkov

17.Desprey

18.Fors

19.Clermont

20.Seewer

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Clement Desalle

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Clement Desalle 2) Antonio Cairoli 3) Tommy Searle

Celkový čas 1. závodu: 39:51.482 – 23 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Clement Desalle – 1:40.946

Vítěz 2. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Clement Desalle 3) Ken de Dycker

Celkový čas 2. závodu: 39:23.445 – 23 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Clement Desalle – 1:39.655

Celkový vítěz: Antonio Cairoli

Celkové stupně vítězů: 1) Antonio Cairoli 2) Clement Desalle 3) Ken de Dycker

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 99 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Clementem Desallem o 108 bodů

Vítěz kvalifikace: Tommy Searle

 

Třída MX1 celkové výsledky:

1.Cairoli

2.Desalle

3.de Dycker

4.Searle

5.Strijbos

6.Philippaerts

7.Roelants

8.van Horebeek

9.Potisek

10.Karro

11.Brakke

12.Simpson

13.Bobryshev

14.Nagl

15.Leok

16.Barragan

17.Justs

18.Wouts

19.Ullrich

20.Gercar

 

Autor: Lenka Hřivová; Foto: Youthstream

Zdroj: vurbmoto.com

MXGP Finska (Hyvinkää): Rychlý přehled a fotogalerie

Dnes se jel v pořadí dvanáctý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do finského města Hyvinkää, kde se ve třídě MX2 umístil na celkových stupních vítězů jako první Jeffrey Herlings, za ním na druhém místě Dean Ferris a třetí Jordi Tixier. Ve třídě MX1 zvítězil Antonio Cairoli, druhý dojel Clement Desalle a třetí Kevin Strijbos. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů a také kompletní fotogalerii ze sobotních kvalifikací.

 

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Glenn Coldenhoff 3) Dean Ferris

Celkový čas 1. závodu: 39:10.242 – 22 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jeffrey Herlings – 1:39.338

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jordi Tixier 3) Dean Ferris

Celkový čas 2. závodu: 38:52.389 – 22 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Jeffrey Herlings – 1:38.487

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Dean Ferris 3) Jordi Tixier

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 139 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 152 bodů

Vítěz kvalifikace: Glenn Coldenhoff

 

Třída MX2 celkové výsledky:

1.Herlings

2.Ferris

3.Tixier

4.Butron

5.Tonkov

6.Kullas

7.Petrov

8.Anstie

9.Coldenhoff

10.Charlier

11.Nicholls

12.Desprey

13.Febvre

14.Lupino

15.Ferrandis

16.Gajser

17.Pocock

18.Monticelli

19.Justs

20.Heibye

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Clement Desalle 3) Ken de Dycker

Celkový čas 1. závodu: 39:23.418 – 22 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Clement Desalle – 1:40.576

Vítěz 2. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Kevin Strijbos 3) Clement Desalle

Celkový čas 2. závodu: 39:10.609 – 22 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Antonio Cairoli – 1:38.204

Celkový vítěz: Antonio Cairoli

Celkové stupně vítězů: 1) Antonio Cairoli 2) Clement Desalle 3) Kevin Strijbos

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 82 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Gautierem Paulinem o 99 bodů

Vítěz kvalifikace: Clement Desalle

 

Třída MX1 celkové výsledky:

1.Cairoli

2.Desalle

3.Strijbos

4.de Dycker

5.van Horebeek

6.Paulin

7.Goncalves

8.Bobryshev

9.Nagl

10.Roelants

11.Searle

12.Simpson

13.Karro

14.Brakke

15.Barragan

16.Guarneri

17.Laansoo

18.Philippaerts

19.Leok

20.Justs

 

Autor: Lenka Hřivová; Foto: Youthstream

Zdroj: vurbmoto.com

MXGP Lotyšska (Kegums): Rychlý přehled a fotogalerie

O víkendu se jel v pořadí jedenáctý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do lotyšského Kegumsu, kde se ve třídě MX2 umístil na celkových stupních vítězů jako první Jeffrey Herlings, za ním na druhém místě Jose Butron a třetí Jordi Tixier. Ve třídě MX1 zvítězil Antonio Cairoli, druhý dojel Ken De Dycker a třetí Clement Desalle. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů a také kompletní fotogalerii.

 

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jose Butron 3) Glenn Coldenhoff

Celkový čas 1. závodu: 39:23.741 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jordi Tixier – 1:53.510

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jordi Tixier 3) Jose Butron

Celkový čas 2. závodu: 39:29.424 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Jeffrey Herlings – 1:53.359

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Jose Butron 3) Jordi Tixier

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 129 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 139 bodů

Vítěz kvalifikace: Jeffrey Herlings

 

Třída MX2 celkové výsledky:

1.Herlings

2.Butron

3.Tixier

4.Petrov

5.Febvre

6.Ferrandis

7.Coldenhoff

8.Nicholls

9.Kullas

10.Clermont

11.Ferris

12.Olsen

13.Charlier

14.Gajser

15.Rauchenecker

16.Anstie

17.Monticelli

18.Lupino

19.Pocock

20.Brylyakov

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Ken de Dycker

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Ken de Dycker 2) Antonio Cairoli 3) Clement Desalle

Celkový čas 1. závodu: 39:15.569 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Ken de Dycker – 1:51.757

Vítěz 2. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Ken de Dycker 3) Clement Desalle

Celkový čas 2. závodu: 39:33.938 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Antonio Cairoli – 1:51.417

Celkový vítěz: Antonio Cairoli

Celkové stupně vítězů: 1) Antonio Cairoli 2) Ken de Dycker 3) Clement Desalle

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 69 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Gautierem Paulinem o 82 bodů

Vítěz kvalifikace: Ken de Dycker

 

Třída MX1 celkové výsledky:

1.Cairoli

2.de Dycker

3.Desalle

4.Paulin

5.van Horebeek

6.Searle

7.Strijbos

8.Goncalves

9.Nagl

10.Roelants

11.Philippaerts

12.Guarneri

13.Karro

14.Barragan

15.Boog

16.Simpson

17.Bobryshev

18.Leok

19.Justs

20.Brakke

 

 

Autor: Lenka Hřivová; Foto: Youthstream

Zdroj: vurbmoto.com

MXGP Švédska (Uddevalla): Rychlý přehled a fotogalerie

O víkendu se jel v pořadí desátý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do švédské Uddevally, kde se ve třídě MX2 umístil na celkových stupních vítězů jako první Jeffrey Herlings, za ním na druhém místě Christophe Charlier a třetí Jordi Tixier. Ve třídě MX1 zvítězil Antonio Cairoli, druhý dojel Ken De Dycker a třetí Clement Desalle. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů a také kompletní fotogalerii.

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Christophe Charlier

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Christophe Charlier 2) Jake Nicholls 3) Jeffrey Herlings

Celkový čas 1. závodu: 39:24.898 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jeffrey Herlings – 1:44.973

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jordi Tixier 3) Christophe Charlier

Celkový čas 2. závodu: 39:28.573 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Jeffrey Herlings – 1:45.642

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Christophe Charlier 3) Jordi Tixier

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 124 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 129 bodů

Vítěz kvalifikace: Jeffrey Herlings

 

Třída MX2 celkové výsledky:

1.Herlings

2.Charlier

3.Tixier

4.Nicholls

5.Lupino

6.Ferris

7.Tonkov

8.Butron

9.Coldenhoff

10.Pocock

11.Febvre

12.Desprey

13.Kullas

14.Anstie

15.Ferrandis

16.Heibye

17.Petrov

18.Banks-Browne

19.Olsen

20.Clermont

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Max Nagl 3) Clement Desalle

Celkový čas 1. závodu: 39:17.944 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Antonio Cairoli – 1:45.372

Vítěz 2. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Ken de Dycker 3) Clement Desalle

Celkový čas 2. závodu: 39:42.231 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Gautier Paulin – 1:46.680

Celkový vítěz: Antonio Cairoli

Celkové stupně vítězů: 1) Antonio Cairoli 2) Ken de Dycker 3) Clement Desalle

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 51 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Gautierem Paulinem o 69 bodů

Vítěz kvalifikace: Steven Frossard

 

Třída MX1 celkové výsledky:

1.Cairoli

2.de Dycker

3.Desalle

4.Nagl

5.Paulin

6.van Horebeek

7.Strijbos

8.Boog

9.Guarneri

10.Searle (deducted 10 places in moto 2 for jumping on yellow flag)

11.Philippaerts

12.Simpson

13.Leok

14.Karro

15.Frossard

16.Ullrich

17.Ivanovs

18.Larsen

19.Brakke

20.Bengtsson

Autor: Lenka Hřivová; Foto: Youthstream

Zdroj: vurbmoto.com