MXGP Itálie: Rychlý přehled a fotogalerie

O víkendu se jel v pořadí devátý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do italské Maggiory, kde se ve třídě MX2 umístil na celkových stupních vítězů jako první Jeffrey Herlings, za ním na druhém místě Jose Butron a třetí Alessandro Lupino. Ve třídě MX1 zvítězil Gautier Paulin, druhý dojel Ken De Dycker a třetí Antonio Cairoli. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů a také kompletní fotogalerii.

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jose Butron 3) Jake Nicholls

Celkový čas 1. závodu: 39:45.247 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jeffrey Herlings – 1:46.820

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Alessandro Lupino 3) Alexander Tonkov

Celkový čas 2. závodu: 39:21.192 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Christope Charlier – 1:45.829

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Jose Butron 3) Alessandro Lupino

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 110 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 124 bodů

Vítěz kvalifikace: Alexander Tonkov

 

Třída MX2 celkové výsledky:

1. Jeffrey Herlings

2. Jose Butron

3. Alessandro Lupino

4. Jordi Tixier

5. Jake Nicholls

6. Christophe Charlier

7. Dean Ferris

8. Petar Petrov

9. Glenn Coldenhoff

10. Alexander Tonkov

11. Mel Pocock

12. Jason Clermont

13. Elliott Banks-Browne

14. Pascal Raucheneker

15. Pritt Ratsep

16. Stefan Kjer Olsen

17. Dylan Ferrandis

18. Tim Gajser

19. Max Anstie

20. Harri Kullas

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Clement Desalle

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Clement Desalle 2) Ken de Dycker 3) Gautier Paulin

Celkový čas 1. závodu: 39:15.768 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Clement Desalle – 1:45.317

Vítěz 2. závodu: Gautier Paulin

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Gautier Paulin 2) Antonio Cairoli 3) Ken De Dycker

Celkový čas 2. závodu: 40:06.399 – 22 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Antonio Cairoli – 1:43.292

Celkový vítěz: Gautier Paulin

Celkové stupně vítězů: 1) Gautier Paulin 2) Ken De Dycker 3) Antonio Cairoli

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 56 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Gautierem Paulinem o 51 bodů

Vítěz kvalifikace: Gautier Paulin

 

Třída MX1 celkové výsledky:

1. Gautier Paulin

2. Ken De Dycker

3. Antonio Cairoli

4. Jeremy Van Horebeek

5. Max Nagl

6. Kevin Strijbos

7. Tommy Searle

8. Davide Guarneri

9. Xavier Boog

10. Clement Desalle

11. Milko Potisek

12. Evgeny Bobryshev

13. Matiss Karro

14. Dennis Ullrich

15. Billy Mackenzie

16. Rui Goncalves

17. Shaun Simpson

18. Jonathon Barragan

19. Stefano Dami

20. Joel Roelants

Autor: Lenka Hřivová; Foto: Youthstream

Zdroj: vurbmoto.com

MXGP Francie: Rychlý přehled a fotogalerie

O víkendu se jel v pořadí osmý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do francouzského Ernee, kde se ve třídě MX2 umístil na celkových stupních vítězů jako první Jeffrey Herlings, za ním na druhém místě Dylan Ferrandis a třetí Christophe Charlier. Ve třídě MX1 zvítězil Antonio Cairoli, druhý dojel Gautier Paulin a třetí Clement Desalle. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů a také kompletní fotogalerii.

 

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Dylan Ferrandis 3) Glenn Coldenhoff

Celkový čas 1. závodu: 39:45.493 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Dylan Ferrandis – 1:52.569

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Dylan Ferrandis 3) Christophe Charlier

Celkový čas 2. závodu: 39:59.717 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Jeffrey Herlings – 1:52.600

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Dylan Ferrandis 3) Christophe Charlier

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 90 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 110 bodů

Vítěz kvalifikace: Dean Ferris

Třída MX2 celkové výsledky:

1.Herlings
2.Ferrandis
3.Charlier
4.Tonkov
5.Nicholls
6.Tixier
7.Butron
8.Coldenhoff
9.Petrov
10.Anstie
11.Desprey
12.Clermont
13.Ferris
14.Lupino
15.Kullas
16.Rauchenecker
17.Fors
18.Lenoir
19.Heibye
20.Olsen

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Gautier Paulin

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Gautier Paulin 2) Antonio Cairoli 3) Clement Desalle

Celkový čas 1. závodu: 39:21.019 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Gautier Paulin – 1:51.670

Vítěz 2. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Clement Desalle 3) Tommy Searle

Celkový čas 2. závodu: 39:28.802 – 20 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Antonio Cairoli – 1:50.475

Celkový vítěz: Antonio Cairoli

Celkové stupně vítězů: 1)Antonio Cairoli  2) Gautier Paulin 3) Clement Desalle

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 52 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Gautierem Paulinem o 56 bodů

Vítěz kvalifikace: Antonio Cairoli

Třída MX2 celkové výsledky:

1.Cairoli
2.Paulin
3.Desalle
4.Searle
5.van Horebeek
6.de Dycker
7.Strijbos
8.Guarneri
9.Boog
10.Bobryshev
11.Nagl
12.Goncalves
13.Philippaerts
14.Aubin
15.Roelants
16.Aranda
17.Simpson
18.Soubeyras
19.Izoird
20.Leonce

Autor: Lenka Hřivová; Foto: Youthstream

Zdroj: vurbmoto.com