MXGP Brazílie: Rychlý přehled a video s nejlepšími momenty

O víkendu se jel v pořadí sedmý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do brazilského Beto Carrero, kde ve třídě MX2 zvítězil Jeffrey Herlings a ve třídě MX1 Antonio Cairoli. Stejně tak se Cairolimu dařilo v superfinále, které vyhrál, narozdíl od Herlingse, který dojel až na 13. místě. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů ze závodů a také video nejlepších momentů.

 

Třída MX2 

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Glenn Coldenhoff 3) Jake Nicholls

Celkový čas 1. závodu: 40:08.386 – 18 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jeffrey Herlings – 2:04.212

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Jose Butron 3) Jordi Tixier

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 81 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 90 bodů

Vítěz kvalifikace: Glenn Coldenhoff

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Maximilian Nagl 3) Clement Desalle

Celkový čas 1. závodu: 39:15.493 – 18 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Gautier Paulin – 2:02.156

Celkový vítěz: Antonio Cairoli

Celkové stupně vítězů: 1) Antonio Cairoli 2) Clement Desalle 3) Kevin Strijbos

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 38 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Gautierem Paulinem o 52 bodů

Vítěz kvalifikace: Maximilian Nagl

 

Superfinále

Vítěz superfinále: Antonio Cairoli

Stupně vítězů superfinále: 1) Antonio Cairoli 2) Kevin Strijbos 3) Clement Desalle

Celkový čas superfinále: 40:49.230 – 19 kol

Nejrychlejší kolo v superfinále: Kevin Strijbos – 1:59.646

 

Nejlepší momenty

 

Autor: Lenka Hřivová

Foto: Youthstream

MXGP Portugalska: Paulin a Herlings opět na stupních vítězů

O víkendu se jel v pořadí šestý závod Mistrovství světa v motokrosu tříd MX1 a MX2. Tentokrát jsme mohli zavítat do portugalského městečka Agueda, kde ve třídě MX2 jako obvykle v obou jízdách zvítězil Jeffrey Herlings a ve třídě MX1 vyhrál celkově Gautier Paulin. V článku naleznete rychlý přehled nejdůležitějších faktů o včerejších závodech.

 

Třída MX2

Vítěz 1. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Jake Nicholls 3) Jose Butron

Celkový čas 1. závodu: 39:53.240 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Jeffrey Herlings – 1:45.966

Vítěz 2. závodu: Jeffrey Herlings

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Jeffrey Herlings 2) Dean Ferris 3) Jordi Tixier

Celkový čas 2. závodu: 40:30.592 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Jeffrey Herlings – 1:47.348

Celkový vítěz: Jeffrey Herlings

Celkové stupně vítězů: 1) Jeffrey Herlings 2) Dean Ferris 3) Jose Butron

Předchozí vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vedl před Jordi Tixierem o 65 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Jeffrey Herlings vede před Jordi Tixierem o 81 bodů

Vítěz kvalifikace: Jeffrey Herlings

 

Celkové pořadí třídy MX2

1. Herlings

2. Ferris

3. Butron

4. Tixier

5. Charlier

6. Coldenhoff

7. Pocock

8. Nicholls

9. Tonkov

10. Anstie

11. Petrov

12. Kullas

13. Ferrandis

14. Desprey

15. Lupino

16. Banks-Browne

17. Fors

18. Clermont

19. Heibye

20. Olsen

..

23. Decotis

 

Třída MX1

Vítěz 1. závodu: Gautier Paulin

Stupně vítězů 1. závodu: 1) Gautier Paulin 2) Clement Desalle 3) Antonio Cairoli

Celkový čas 1. závodu: 39:41.179 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 1. závodu: Gautier Paulin – 1:47.279

Vítěz 2. závodu: Antonio Cairoli

Stupně vítězů 2. závodu: 1) Antonio Cairoli 2) Gautier Paulin 3) Ken de Dycker

Celkový čas 2. závodu: 39:56.650 – 21 kol

Nejrychlejší kolo v 2. závodu: Clement Desalle – 1:46.850

Celkový vítěz: Gautier Paulin

Celkové stupně vítězů: 1) Gautier Paulin 2) Antonio Cairoli 3) Clement Desalle

Předchozí vedoucí závodů: Antonio Cairoli vedl před Gautierem Paulinem o 40 bodů

Aktuální vedoucí závodů: Antonio Cairoli vede před Gautierem Paulinem o 38 bodů

Vítěz kvalifikace: Clement Desalle

 

Celkové pořadí třídy MX1

1. Paulin

2. Cairoli

3. Desalle

4. de Dycker

5. Searle

6. Nagl

7. van Horebeek

8. Philippaerts

9. Strijbos

10. Goncalves

11. Simpson

12. Leok

13. Roelants

14. Guarneri

15. Justs

16. Barragan

17. Lynggaard

18. Dougan

19. Tiainen

20. Santos

 

Autor: Lenka Hřivová

Foto: Youthstream

Zdroj: vurbmoto.com